Co je lepší: koktejly či prášky na hubnutí? Známe odpověď!

beat-the-winter-2-796654-mAt už se snažíte zbavit nějakého toho kila, které jste si s sebou domů přivezli z all inclusive dovolené nebo hubnete do plesových šatů, určitě jste již vyzkoušeli nespočet způsobů, jak dosáhnout své vysněné postavy. Kromě úpravy jídelníčku, pravidelného pohybu a omezení jednoduchých sacharidů a tuků, jste určitě narazili na „zázračné hubnoucí preparáty“, které slibují váhové úbytky bez hladovění, omezování a v rekordně krátké době. Možná, že se mezi nimi objevily i koktejly na hubnutí nebo nejrůznější druhy prášků. Na následujících řádcích jsme pro vás obě dvě varianty porovnali a došli k jednomu zajímavému výsledku. Pojďte tedy společně s námi nahlédnout pod pokličku těchto hubnoucích preparátů a zjistěte výsledné resumé.

Prášky na hubnutí aneb nečekejte na zázraky

Hned v úvodu musíme zmínit, že zázraky v oblasti hubnutí a formování postavy se jednoduše jen tak nedějí. Stejně jako v životě je vždy nutné něco obětovat, abychom mohli něco jiného získat. A v případě naplnění touhy po vysněné postavě toho musíme obětovat poměrně dost. Nejrůznější druhy hubnoucích prášků mohou být během vaší cesty za vysněnou postavou výborným pomocníkem, mohou potlačit chuť na sladké, zrychlit metabolismus nebo se zasloužit o pocit plného žaludku. Součástí prášků na hubnutí jsou často přírodní antioxidanty, psyllium způsobující pocit plnosti žaludku, kapsaicin urychlující fungování metabolismu, fentermin a sibutramin omezující chuť k jídlu nebo orlistat, který zabraňuje vstřebávání tuků z potravy. Sami od sebe nám však zhubnout nepomůžou. Vždy je potřeba vyvinout určitou snahu, omezit svůj energetický příjem, změnit jídelníček a zařadit do svého denního režimu alespoň minimum pohybu. Pokud se vám toto povede, jsou skvělým pomocníkem, se kterým bude vaše cesta za vysněnou postavou o mnoho jednodušší.

Výhody a nevýhody prášků na hubnutí:

+ řada z nich volně prodejná

+ mohou omezit chuť k jídlu

+ mohou vyvolat pocit plného žaludku

+ mohou zrychlit metabolismus

+ mohou zabránit vstřebávání tuků z potravy až o 30 %
– značná finanční zátěž

– bez vlastního přičinění nefungují

– nemusí sednout každému

– riziko záměny originálního produktu s neoriginálním a nekvalitním

Hubnoucí koktejly – ani tady zázraky neexistují

Výše zmíněné můžeme aplikovat také u hubnoucích koktejlů. Ani ty z vás totiž přes noc neudělají modelku, která bude bořit přehlídková mola po celém světě. Také hubnoucí koktejly vám mohou cestu za vysněnou postavou náležitě usnadnit, nikdy to však nepůjde bez vašeho vlastního přičinění. Navíc řada osob neumí s hubnoucími koktejly pracovat a nahrazují jimi veškerý denní příjem, což je špatně. Správně by měl koktejl nahradit výlučně jedno jídlo denně. Velmi také záleží na konkrétních produktech, které v lékárně zakoupíte nebo vám je předepíše lékař.  V případě přípravy vlastních koktejlů z domácích surovin je potřeba dbát na jejich přesné a vyvážené složení.

Výhody a nevýhody hubnoucích koktejlů:

+ snadná konzumace

+ jednoduchá příprava

+ pomohou zasytit

+ možnost přípravy z domácích surovin

+ dodají energii např. před sportovní aktivitou
– neumíme s nimi správně pracovat

– značná finanční zátěž u kupovaných produktů

– zbytečné nahrazování klasické stravy

– pomalé výsledky

 

Shrnutí závěrem

Z výše uvedeného můžeme soudit, že jak hubnoucí koktejly, tak prášky, které slibují úbytek váhy, mohou být skvělými pomocníky při tvarování postavy nebo během snahy zbavit se nějakého toho kila navíc. V žádném případě však nezvládnou zázraky. Pokud tedy nezměníte skladbu svého jídelníčku, nezačnete přemýšlet nad tím, co a v jakém množství jíte, pak vám bohužel nikterak významně nepomůže ani jeden z výše zmíněných preparátů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + 6 =