Pozitiva a negativa koktejlů na hubnutí – zvažte je!

koktejlPokud jste otevřeli tuto stránku, pravděpodobně se rozhodujete, zda zařadit koktejly na hubnutí do svého jídelníčku. Neustálé přemítání a chvilkové přesvědčování sebe sama, že je nechcete, protože je to hloupost, a během několika okamžiků argumentace, že za zkoušku nic nedáte, to opravdu nikam nevede. Podívejte se s námi na klady a zápory koktejlů na hubnutí a udělejte si o nich vlastní představu.

Jaká pozitiva mají koktejly na hubnutí

První, co nás asi napadne při přemýšlení o tom, jaký pro nás budou mít koktejly přínos, je rychlost a jednoduchost, s jakou se dá koktejl připravit, ať už jde o ten instantní, který si koupíme a jen smícháme s vodou, nebo o koktejl z ovoce a mléka. Příprava koktejlu je rychlá, oceníme ho, když nemáme čas na zdlouhavé vaření pro sebe samotné. Vyhovovat nám bude také tehdy, když víme, že nebudeme mít čas koupit si svačinu v práci. Stačí si ráno připravit koktejl do lahvičky a vzít si ho s sebou. Vypít ho můžeme kdykoli.

Další výhodou koktejlů je jejich široká nabídka příchutí. Čokoládový, vanilkový, jahodový, banánový… Vyberte si, připravte si ho a pochutnejte si.

Díky koktejlům na hubnutí můžeme poměrně rychle zhubnout. Následné udržení váhy však není příliš reálné. Jakmile se vrátíme k původnímu stravování a nízkoenergetické koktejly vyměníme za pečivo nebo smažený sýr s hranolky, bude zle. Koktejly jsou často založeny na bílkovinné bázi a bílkoviny jsou právě tím zdrojem energie, který nám často chybí.

Negativa koktejlů mohou nepříjemně překvapit

Všechny ty klady koktejlů na hubnutí zní lákavě, že? Koktejly ale mají i své nevýhody. Jednou z nich je, že si jejich konzumenti neuvědomují, že koktejly nemohou plně nahradit pestrou a vyváženou stravu. Můžete se tedy po několika dnech s koktejly radovat ze shozených kilogramů, ale jakmile se vrátíte k původnímu jídelníčku, můžete být nepříjemně překvapeni jojo efektem. Bohužel se ani nenaučíte plně kontrolovat sestavu svého jídelníčku, protože běžnou stravu budete nahrazovat instantními produkty.

Příchutí je mnoho, jak jsme se již zmínili. Pravděpodobně každý výrobce ale připravuje směs na koktejl jinak, a tak nám nemusí koktejl některého z nich úplně „sednout“. Může nám nechutnat nebo ho můžeme rovnou zařadit do škatulky „odporné“. Je možné, že než narazíme na výrobce, jehož koktejly nám zachutnají, může uběhnout spousta času.

Rychlost přípravy jsme zmínili jako pozitivum, nicméně nesmíme zanedbat mytí kuchyňských potřeb. Nedokážete si představit, jak bude shaker, který necháte od rána do večera zaschlý ve dřezu, večer při vašem návratu z práce páchnout.

Sepsání pozitiv a negativ vyřeší nejedno dilema. Jak jste na tom teď s rozhodováním, zda koktejly ano, nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 4 =