Účinky proteinových koktejlů na hubnutí? Sytost, snadné trávení a další

koktejl (4)Co se děje v těle, kterému čas od času nebo pravidelně dodáváme proteinové koktejly? Jak fungují a k čemu nám mohou pomoci? Pokud si kladete tyto otázky a rádi byste na ně našli odpovědi, jste tu správně. Jestliže se snažíte o redukci hmotnosti, pak už jste jistě upravili svou stravu. Menší porce jídla, zvláště večer, však mohou zapříčinit nejen cílený úbytek tuků, ale i úbytek svalů, který rozhodně není naším cílem. Abychom tomu zabránili, je vhodné zařadit do jídelníčku proteinové koktejly.

Skvělá náhražka jídla

Proteinový koktejl nás po vypití perfektně zasytí. Každý, kdo už nějaký ten koktejl vypil, to jistě potvrdí. Kromě zasycení dojde také k dodání potřebného množství živin, které tělu prospějí. Ti, kteří se snaží zhubnout, nejvíce ocení asi to, že ačkoli dojde k zasycení, nepřijme tělo nic, co by mu dávalo záminku k ukládání tuků, což by bylo při hubnutí samozřejmě nežádoucí. Dávka proteinového koktejlu nám umožní dodržet častý rozestup mezi jídly.

S proteinovými koktejly nám nehrozí žádné hladovění. Po jejich konzumaci se totiž postupně uvolňují aminokyseliny z různých zdrojů bílkovin od rychlých až po ty pomalé. Stejně tak pozvolně se uvolňují i sacharidy – energie je uvolňována dlouhodobě, nejen několik okamžiků po konzumaci. V důsledku toho nepřichází příliš brzy ani hlad a nedochází k odbourávání svalové hmoty. A přitom tělu nedodáváme nic navíc. Zkrátka všeho tak akorát.

Koktejl nedělá potíže při trávení

Trávení bílkovin, které tělu dodáme prostřednictvím proteinového koktejlu, je rychlejší a snazší než trávení bílkovin přijatých v běžné stravě. Proto si můžeme koktejl dopřát i odpoledne nebo večer jako druhou večeři. Trávení tím příliš nezatížíme a nebude nám těžko, jak tomu bývá, když se normálně večer najíme. Nezapomínejme ani na pitný režim, protože k trávení bílkovin potřebuje tělo dostatek vody.

Proteinový koktejl chrání svaly

Při hubnutí mají lidé velmi často strach z úbytku svalového hmoty v důsledku hladovění a toho, že si tělo bere potřebnou energii právě ze svalů. To se ale při konzumaci proteinových koktejlů neděje. Koktejly jsou vytvořeny tak, aby chránily svalovou hmotu a k jejímu úbytku v těle nedocházelo. Jde nám přece jen o úbytek tuků.

Proteinové koktejly mají v hubnutí nezastupitelné místo. Je však třeba mít neustále na paměti, že jakmile koktejly přestaneme pít a začneme se stravovat bez nich, velmi snadno může dojít k navrácení původní váhy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + four =