Velká recenze koktejlů na hubnutí

Který z toho nepřeberného množství koktejlů nám opravdu pomůže k hubnutí? Jaký koktejl si vybrat k hubnutí a jaký za to naopak vůbec nestojí? Jak ten správný poznáme? Abyste v těchto otázkách příliš netápali a udělali si přehled o tom, co je v nabídce, připravili jsme pro vás velkou recenzi koktejlů na hubnutí.

Jakými měřítky se řídit

Při pořizování koktejlu na hubnutí se soustřeďme především na tři měřítka:

  • na složení produktu (množství bílkovin, sacharidů a tuků ve 100 g produktu)
  • na poměr cena/velikost balení
  • na přínos k celkovému zdraví

Recenze vybraných produktů – ať víte, co kupujete

V naší velké recenzi si můžete udělat představu o deseti vybraných produktech. Nemusíte tak zdlouhavě v každém obchodě nebo e-shopu zkoumat popisky. Můžete jít najisto.

T-Meal Fruity

T-Meal Fruity je právě jedním z těch koktejlů, po nichž můžeme sáhnout při redukci váhy. Patří také ke koktejlům, které mohou čas od času nahradit jídlo během dne, stačí si ho připravit například do lahvičky a vzít s sebou do práce, když víme, že se nedostaneme na svačinu.

100 g produktu obsahuje 40,5-42,2 g bílkovin, 24,4-29,5 g sacharidů a 7,5-9,4 g tuku. Dále je zdrojem 17 látek – osmi vitamínů, biotinu, kyseliny listové, extraktu z fazolí, L-karnitinu, inulinu, sodíku, vlákniny, nasycených mastných kyselin a oleje z borovicových semen.

Cena: 365 Kč/400 g

Příchutě: banán, jahoda, čokoláda, ledová káva

Diet Whey

S tímto produktem už se vám nestane, že byste trpěli záchvaty hladu a pocity únavy během dne. Tato proteinová směs s postupným uvolňováním aminokyselin poslouží jak sportovci toužícímu po vyrýsované postavě, tak obyčejnému smrtelníku, který jen momentálně nemá čas na jídlo.

100 g tohoto produktu obsahuje 70 g bílkovin, 16 g sacharidů, 6 g tuků, dále lněné semínko, vlákninu, sodík, acetyl L-karnitin a extrakt ze zeleného čaje.

Cena: 1175 Kč/1000 g nebo 1994 Kč/2000 g

Příchutě: belgická čokoláda, bílá čokoláda, čoko-pomeranč, jahoda, vanilka

Protein Delite

Lahodný koktejl s kousky ovoce ocení zejména ti, kteří chtějí čas od času nahradit jídlo nápojem. Tento koktejl nejenže perfektně zasytí, on také skvěle chutná a zažene myšlenky sladkosti, které dietě a hubnutí nesvědčí. Obsažené bílkoviny se vstřebávají rychle, jiné zase pomalu – dochází tak k dlouhodobé výživě a zásobování proteiny.

100 g tohoto produktu obsahuje 60 g bílkovin, 20 g sacharidů a 8 g tuků. Od výrobce se můžeme dozvědět, že je zde obsažena i vláknina, sodík, draslík a směs dextrózy, taurinu a L-glutaminu.

Cena: 540 Kč/500 g, 910 Kč/1000 g nebo 2500 Kč/4000 g

Příchutě: čokoláda, vanilka-lesní plody, ananas-vanilka, malina-jogurt, bílá čokoláda-jahoda, čokoláda-kokos, mandle-kokos

Ultra Loss Shake

Tento produkt si můžeme s chutí dát během dne místo svačiny nebo malého oběda. Je velmi chutný a zažene veškeré hříšné myšlenky na sladké. Je zdravý a výživný, nabízí opravdovou chuť ovoce a při jeho konzumaci se nemusíte bát, že byste přibrali jako po dortíku z cukrárny.

100 g tohoto produktu obsahuje 50 g bílkovin, 20 g sacharidů a 2,4 g tuků. Dále je v něm obsažena vláknina, bromelain, prebiotika, xylitol, garnicia cambogia extakt, chitosan a směs L-karnitinu tartrátu a L-karnitinu HCl. Je zdrojem deseti vitamínů, zinku, vápníku, hořčíku, kyseliny listové, biotinu. Obsahuje také chromium pikolinát.

Cena: 479 Kč/500 g

Příchutě: čokoláda, oříšek, jahoda, vanilka, višeň-jogurt

Diet MRP

Dietní strava, které věříme, že díky její konzumaci nebudeme přibírat na váze, často neobsahuje všechny živiny, které si naše tělo žádá. Produkt Diet MRP je ale jako dělaný pro nízkoenergetické diety a můžeme jím bez obav kompletně nahradit jedno jídlo. Načerpáme z něj přitom potřebné živiny ve správném poměru.

100 g tohoto produktu obsahuje 40 g bílkovin, 44,8 g sacharidů a 2,5 g tuků. Z minerálních látek nabízí sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, zinek, železo, selen, jód, mangan a měď, dále 11 vitamínů, kyselinu listovou a pantothenovou, trávicí enzymy, sůl a vlákninu.

Cena: 1775 Kč/2400 g

Příchutě: čokoláda, vanilka, jahoda, čokoláda-oříšek

Diet Protein

Diet Protein je jedním z nejkvalitnějších proteinů na trhu a jedním z nejlepších koktejlů, kterými můžeme nahradit nějaké to jídlo, když nemáme možnost něco si uvařit. Přispívá k růstu svalů a pomáhá svalovou hmotu udržet i při redukční dietě.

100 g tohoto výrobku obsahuje 72 g bílkovin, 10,2 g sacharidů a 6,4 g tuků. Je zdrojem vlákniny, sodíku, vápníku, probiotik a extraktu ze zeleného čaje. Další složkou je Clarinol CLA a L-karnitin tartrát.

Cena: 999 Kč/900 g

Příchutě: čokoláda, jahoda, banán

SynPro Matrix

Až deset hodin uvolňování složek tohoto proteinu je hlavním lákadlem k jeho užívání. Šest zdrojů bílkovin, které se postupně uvolňují, postupně zásobují tělo prospěšnými aminokyselinami. Když zjistíte, že nebudete mít během dne čas nebo příležitost se najíst, namíchejte si s sebou tento koktejl a budete se cítit možná lépe než po běžném obědě.

100 g tohoto produktu obsahuje 77-81 g bílkovin, 4,95-8,15 g sacharidů a 3,9-4,9 g tuků. Přesné množství těchto tří složek závisí na příchuti koktejlu. Koktejl je vynikajícím zdrojem širokého spektra aminokyselin, najdeme v něm například L-valin, L-leucin, L-prolin a jiné.

Cena: 799 Kč/900 g nebo 1555 Kč/2040 g

Příchutě: čokoláda, vanilka, jahoda

Fair Impact Fitness Shake

Nízkosacharidový nápoj, který skvěle chutná, ocení všichni, kteří nemají rádi pachuť obyčejných proteinových koktejlů a také nemají čas připravit si jídlo. Hladovět s ním rozhodně nebudete a ještě si na něm smlsnete.

100 g tohoto produktu obsahuje 61 g bílkovin, 19-23 g sacharidů a 4,3-5,3 g tuků (podle příchuti). Kromě 18 aminokyselin je v něm obsažena i sůl a nasycené mastné kyseliny.

Cena: 624 Kč/450 g

Příchutě: čokoláda, borůvka

CFM Instant Whey 80

Nové balení, nové a lepší složení. Lahodná konzistence a 7 příchutí, to jsou plusové body pro tento koktejl. Produkt neobsahuje žádná chemická barviva a je slazen stévií.

100 g tohoto produktu obsahuje 73,5-76,2 g bílkovin, 6,1-10 g sacharidů a 7,2-7,4 g tuků. Kromě toho nabízí 18 aminokyselin.

Cena: 39 Kč/30 g, 989 Kč/1000 g nebo 1931 Kč/2270 g

Příchutě: čokoláda, vanilka, banán, jahoda, čokoláda-kokos, borůvka, cookies (příchuť sušenek)

Iso 90 CFM Instant Whey

Tento produkt je nejprodávanějším 90% proteinem, získaným ze syrovátky tou nejšetrnější metodou. Bílkoviny doplňuje 7 enzymů a sladidlo stévie.

100 g tohoto produktu obsahuje 84,6-88,1 g bílkovin, 3,7-6,2 g sacharidů a 0,4-0,8 g tuků. Jako stvořený pro minimalizaci množství podkožního tuku. Samozřejmostí je 18 aminokyselin.

Cena: 999 Kč/1000 g nebo 1771 Kč/2000 g

Příchutě: čokoláda, vanilka, banán, jahoda

Shrnutí na závěr

Všechny uvedené koktejly jsou vhodné ke konzumaci při redukční dietě jako náhražka některého z jídel během dne. Jsou perfektními zdroji kvalitních bílkovin, které jsou při redukci váhy velmi důležité a bohužel jich ve stravě často nemáme dostatek. V poměru cena/velikost balení vychází nejlépe produkt Diet MRP s cenou 370 Kč/500 g. Co se týče počtu prospěšných látek a celkového složení, vychází z testu vítězně produkt Fair Impact Fitness Shake se skvělou chutí a malým množstvím sacharidů a tuků. Doplnění nezbytných živin tímto koktejlem je při redukční dietě ideální.

Nabídli jsme vám porovnání deseti produktů – proteinových koktejlů – a doporučili jsme vám ten, který je podle nás nejlepší. Konečný výběr ale zůstává vždy jen na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + eleven =